BENİ OKU ✔

Siteye kayıtlı işletme yetkililerinin işletme sayfalarını incelemesi, link, sayfa içeriği, içerik kelimeleri gibi detayları kontrol edip gerekiyorsa düzeltilmesi için bildirmesi gerekmektedir. İşletme sahipleri kendi sayfalarını ilgilendiren anahtar kelimeleri ilçe, belde isimleri ile kombinleyerek Google da aramalar yapmalı ve sonucu gözlemlemelidir. İşletmenizi ve mesleki titrinizi Google da ararken tarayıcı geçmişinizi temizlemenizi öneririz. 
Garaj Kıraathanesi - Garaj Taksi ve Can Kıraathanesi - Can Emlak örneklerinde olduğu gibi iki işletme sahibi kişiler kendi işletme sayfalarına diğer işletmelerinin penceresini ekletebilirler. Bunu referans olarak da yapabilirsiniz.  

➽ Rehbere eklenmek için – var olan bilgilerinizin düzenlenmesi veya kaldırılması için 0554 313 25 10 nolu hatta WhatsApp veya SMS yolu ile yazabilirsiniz.

➽ Tarafınızdan facebook veya başka bir siteye yüklenmiş görseli sitedeki sayfanıza ekleyebiliriz.

➽ İzinsiz veya istemsiz hiçbir işletme veya kurum rehbere eklenmemiştir.

➽ Cardak.org önerileriniz ile güzelleşip işler hale gelecek – öneride bulunmaktan kaçınmayın.

➽  Sayfa açmadan önce sayfa linkini daha sonra değiştirmemek üzere doğru seçmeniz, sayfa açıklaması, site içi aramalarda bulunmanız için müşterilerinizin dilinden anahtar kelimeler ve Google indeksi için doğru anahtar kelimeler belirlemeniz kullanılabilirlik ve fayda bakımından çok önemlidir.

➽ İşletme tanıtımımızı yaptığımız sosyal sayfalar ve kişisel hesaplar ne yazık ki kısıtlı bir kitleye hitap etmektedir. Bilhassa sosyal sayfaların işe yarar olması için hedef kitlenin hesabı beğenmesi – takip etmesi vs. gerekmektedir. facebook ana sayfasındaki görsel aslında bizlere herkesin herkesi tanıyamayacağını ve bu nedenle kişisel çabalarla herkese ulaşamayacağımızı gösteriyor.

➽ İşin özü işletmeniz için açacağınız bir facebook sayfası için alacağınız 100 takip – ve arkadaş listeniz size kısıtlı bir online ulaşılabilirlik sağlarken bu amatör blog ile herkesin kısıtlı ulaşılabilirliğini bir yumak haline getirebiliriz.

➽ Sonuç olarak herkes kendi sayfasının tanıtımını yaparken aslında bir başka işletmenin de tanıtımını yapmış olur ve bu kısır döngü birilerinin birilerine sonsuz tanıtım desteği mantığında devam eder.

➽ Lütfen unutmayalım – bizler önce birbirimizin müşterisiyiz. Sitenin esnaf veri tabanı oluşumu konusunda sizlerin yardımına ihtiyacım var. Yardımlarınızın aslında kendinize yardımınız olacağından şüpheniz olmasın. Popülerleşme ve kalabalıklaşmanın bir paydası da mutlaka siz olacaksınız.

➽ Görüneni satmak kolaydır. Sayfanıza tüketiciye sunduğunuz gıda veya hizmetin görselini eklerseniz tüketici çekimser olmaz. Dünyaca ünlü gıda şirketleri başarılarını kesintisiz olarak aynı kalite ve lezzeti sunmalarına borçludurlar. Eğer müşterilerinize paket servis garanti ediyorsanız bunu belirtin.

➽ Ulaşılabilirlik ve kolay satın alım ile dahada başarılı olabilirsiniz.


Esela sayfasından bakabileceğiniz ”click to page” denememi deneyimlemenizi öneriyorum.

➽ Mesleki titre uygun olduğu sürece her türlü site içi arama ve Google etiketi istemi kayda alınır.

۞ Yanlış olan, yolunda gitmeyen bir şey gördüğünüzde lütfen bildirin.